18 Temmuz 2018

Gösterim: 183

Müdürün Mesajı

 

DOÇENT İSMAİL ŞAHİN

1993 yılından 23 Nisan 2015 tarihine kadar Bandırma, Erdek, Gönen ve Manyas’da bulunan birimlerde Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı öğretim elemanları yabancı dil derslerini vermekteydiler. Bu tarihte Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin kurulmasıyla birlikte Yabancı Diller Yüksekokulu da kurulmuştur. 

Yüksekokulumuzun Yabancı Diller Bölümü kadrosunda 12 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Toplam öğrenci sayımız 162 ve 5 derslikten oluşmaktadır. Üniversitemizizn tüm Fakülte ve Meslek Yüksekokullarında verilen zorunlu yabancı, mesleki yabancı dil ve seçmeli yabancı dil derslerini de yürütmekteyiz. 

Yüksekokulumuzun amacı; öğrencilerimize yabancı dil öğrenme vizyonu için ufuklarını genişletmek, onları meslek yaşamlarında gerekli olacak temel yabancı dil becerilerini kazandırmak ve hazırlık sınıfı programı ile öğrencilerin dil becerilerini üst seviyeye getirmektir.

Saydam, hesap verme sorumluluğunun bilincinde, özverili ve sürekli gelişme strajisi izleyen Üniversitemizin yenilikçi, çağdaş eğitim-öğretime katkı sunan Yüksekokulumuz zaman içinde faaliyet ve gelişimini daha ileri aşamlara taşıyacaktır. 

 

                                                                                                                                                                         Doç.Dr.İsmail.ŞAHİN

                                                                                                                                                                                    Müdür