Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2024

Gösterim: 172

ZORUNLU VE İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK SINIFLARI 2023- 2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BÜTÜNLEME SINAVI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Zorunlu ve İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfları BÜTÜNLEME SINAVI sınav günleri, saati  ile ilgili bilgiler ekteki dosyadadır.

Sınav iki ayrı oturumdan oluşmaktadır.

  • İlk oturum kelime ve dilbilgisi sorularından oluşmaktadır. 25 adet dilbilgisi sorusu, 25 adet kelime sorusu bulunmaktadır ve her soru 2 puandır, toplamda 100 puandır. 
  • İkinci oturum dinleme ,okuma, yazma becerilerini ve günlük İngilizce kalıpları kullanma becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. Test bülümü 40 soru her biri 2 puan değerinde olup ,yazma becerisi 20 puandır ,toplamda 100 puandır.

Hepinize başarılar dileriz.

 

Zorunlu hazırlık sınıfında, yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı olamayan öğrenciler takip eden akademik yılda Eylül ayında yapılacak olan muafiyet sınavına girebilir.

İsteğe bağlı hazırlık sınıfında, yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı olamayan öğrenciler takip eden akademik yılda ön lisans, lisans veya lisansüstü eğitimlerine devam ederler.