Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2023

Gösterim: 4652

Müdürün Mesajı

             Sevgili Öğrencilerimiz,

            Lisans ve Ön Lisans Yerleştirme Sınavında göstermiş olduğunuz başarı ve yaptığınız tercihle Bandırma On yedi Eylül Üniversitesinin bir üyesi olmuş bulunmaktasınız. Üniversitemizi tercih edip aramıza katılımınızdan ve başarılı bir geleceğe ilk adım atışınızdan dolayı sizleri içtenlikle kutlarım. Yabancı Diller Yüksekokulu’nun tüm akademik ve idari personeli olarak sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duymaktayız.

            Yabancı Diller Yüksekokulu’muzun en önemli hedefi öğrencilerimizi uluslararası standartlardaki yükseköğretimin gerektirdiği İngilizce dil bilgisi ve becerileriyle donatmak ve onları bu yeni dünya düzeninin gerektirdiği hali ile mesleki hayatlarına en iyi şekilde hazırlamaktır. Yenilikçi vizyona, geniş perspektife ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahip olan Yüksekokulumuz, öğrenci odaklı bir eğitim anlayışını benimsemiş olup öğrencilerimize modern dünyanın beklentilerini karşılayacak yetkinlik düzeyinde yabancı dil eğitimi sunmaya çalışmaktadır  (farklı kültürleri tanıma, kendi kültürünü tanıtabilme veya elektronik ortamda dünyaya açılma ve dünyayı takip edebilme gibi iletişim amacının yanı sıra farklı dillerde çıkan yayınları takip edebilme, bilime katkı verebilme gibi).

            Her geçen gün daha da gelişerek büyüyen dünyamızda bireylerin çok daha donanımlı olmaları gerekliliğinin ve yabancı dil yetkinliğinin önemine dikkatinizi çekerek okulumuzda sizlere sunulan eğitim olanaklarını en iyi biçimde değerlendirmenizin önemini vurgulamak isterim. Bu duygu ve düşüncelerle yabancı dil açısından kazanım ve başarılarla dolu bir akademik yıl geçirmenizi dilerim.

                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                               Doç.Dr. Sibel KOCAER

                                                                                                                                                         Müdür