23 Ocak 2019

Gösterim: 1795

Müdürün Mesajı

1993 yılından 23 Nisan 2015 tarihine kadar Bandırma, Erdek, Gönen ve Manyas’da bulunan birimlerde Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı öğretim elemanları yabancı dil derslerini vermekteydiler. Bu tarihte Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin kurulmasıyla birlikte Yabancı Diller Yüksekokulu da kurulmuştur. 

Yüksekokulumuzun Yabancı Diller Bölümü kadrosunda 12 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Toplam öğrenci sayımız 180 ve 6 derslikten oluşmaktadır. Üniversitemizin tüm Fakülte ve Meslek Yüksekokullarında verilen zorunlu yabancı, mesleki yabancı dil ve seçmeli yabancı dil derslerini de yürütmekteyiz. 

Yüksekokulumuzun amacı; öğrencilerimize yabancı dil öğrenme vizyonu için ufuklarını genişletmek, onları meslek yaşamlarında gerekli olacak temel yabancı dil becerilerini kazandırmak ve hazırlık sınıfı programı ile öğrencilerin dil becerilerini üst seviyeye getirmektir.

Saydam, hesap verme sorumluluğunun bilincinde, özverili ve sürekli gelişme strajisi izleyen Üniversitemizin yenilikçi, çağdaş eğitim-öğretime katkı sunan Yüksekokulumuz zaman içinde faaliyet ve gelişimini daha ileri aşamlara taşıyacaktır. 

 

                                                                                                                                                                         Prof. Dr. Mehmet TEKTAŞ

                                                                                                                                                                                    Müdür